Menu Zamknij

Research and Markets publikuje nowy raport. IPT Fiber w gronie kluczowych firm

Research and Markets w swoim najnowszym raporcie “Global Next-Generation Optical Fiber (Multicore and Hollow Core Fiber) Markets” wymienia spółkę IPT Fiber wdrażającą polski światłowód siedmiordzeniowy, w gronie kluczowych graczy na rynku globalnym. Analitycy przewidują również ogromny wzrost znaczenia światłowodów nowej generacji.

Research and Markets to  lider w tworzeniu badań rynkowych i raportów gospodarczych. W nowym raporcie: “Global Next-Generation Optical Fiber (Multicore and Hollow Core Fiber) Markets” przewiduje tempo wzrostu światowego rynku światłowodów nowej generacji na poziomie 25,4% w okresie 2022-2031 – ze 137,4 mln USD na 1 053,4 mln USD! Wśród kluczowych kilku najważniejszych firm zajmujących się światłowodami wielordzeniowymi autorzy raportu wymieniają spółkę IPT Fiber, obok takich potentatów jak Corning i Sumitomo.

„Globalny rynek światłowodów nowej generacji (wielordzeniowych i z pustym rdzeniem) znajduje się w fazie wzrostu. Oczekuje się, że zwiększone inwestycje oraz działania badawczo-rozwojowe pobudzą rynek. Co więcej, ze względu na wysoki popyt ze strony branż użytkowników końcowych i rosnące zapotrzebowanie na szybką transmisję danych o dużej przepustowości, oczekuje się, że rosnąca popularność inteligentnych urządzeń elektronicznych na całym świecie zwiększy popyt na światłowody wielordzeniowe, tym samym wzmacniając globalny rynek światłowodów nowej generacji. Ponadto oczekuje się, że globalny rynek światłowodów nowej generacji skorzysta na rosnącym wdrażaniu zaawansowanych i wydajnych technologii telekomunikacyjnych, takich jak 5G, co sprzyja ekspansji rynku.” – informują twórcy raportu.

Więcej informacji o raporcie znajduje się tutaj