Menu Zamknij

Spotkanie z ministrem Waldemarem Budą. Krzysztof Witoń Ambasadorem Innowacyjności Klastra Fotoniki i Światłowodów

W uznaniu zasług na rzecz rozwoju polskiej branży światłowodowej oraz ogromnego doświadczenia międzynarodowego Krzysztof Witoń został Ambasadorem Innowacyjności Klastra Fotoniki i Światłowodów.  Prezes zarządu naszej firmy z rąk Waldemara Budy, ministra rozwoju i technologii odebrał certyfikat potwierdzający nadanie Klastrowi Fotoniki i Światłowodów statusu Krajowego Klastra Kluczowego.

Klaster Fotoniki i Światłowodów to organizacja zrzeszająca rodzime firmy technologiczne, badawczo-rozwojowe, jednostki naukowe i uczelnie oraz firmy otoczenia biznesu i odbiorców technologii w celu budowy polskiego sektora fotonicznego i rozwoju polskiej myśli technologicznej w obszarze fotoniki. Spółka IPT Fiber jest członkiem Klastra, a od stycznia 2023 roku nasz prezes Krzysztof Witoń jest Ambasadorem Innowacyjności Klastra.

23 stycznia 2023 roku Krzysztof Witoń jako Ambasador Innowacyjności Klastra odebrał z rąk ministra Waldemara Budy certyfikat potwierdzający nadanie statusu Krajowego Klastra Kluczowego. Status Krajowego Klastra Kluczowego (KKK) otrzymują najprężniej działające klastry w Polsce, charakteryzujące się największym potencjałem rozwojowym. Status KKK oznacza, że podmiot jest uznawany za klaster o istotnym znaczeniu dla gospodarki kraju i wysokiej konkurencyjności międzynarodowej.

Aby uzyskać status Krajowego Klastra Kluczowego należało spełnić kryteria:

  • Oceny merytorycznej wstępnej,
  • Oceny merytorycznej parametrycznej,
  • Oceny przyznawanej przez Panel Ekspertów

„Uzyskanie statusu Krajowego Klastra Kluczowego nie jest zadaniem łatwym – poprzeczka w konkursie ustawiona została wysoko. Status ten mogą uzyskać wyłącznie organizacje klastrowe, które reprezentują sektory czy obszary o dużym potencjale w skali kraju, w których firmy, jednostki naukowe i instytucje otoczenia biznesu potrafią ze sobą współpracować i na które możemy liczyć w realizacji zadań o charakterze prorozwojowym” – powiedział minister Waldemar Buda.

Wyróżnienie KKK otrzymało dwadzieścia polskich Klastrów.

Zdjęcia: Ministerstwo Rozwoju i Technologii, Klaster Fotoniki i Światłowodów