Menu Zamknij

Media o testach naszego światłowodu w Laboratorium Innowacji Orange Polska

Wspólny komunikat naszej spółki, Orange Polska oraz firmy Infinera spotkał się ze sporym zainteresowaniem krajowych i zagranicznych mediów. Swoich czytelników o zakończonych sukcesem testach światłowodu siedmiordzeniowego poinformowały wiodące polskie portale biznesowe, krajowe i zagraniczne serwisy telekomunikacyjne oraz nasi partnerzy. O innowacyjnym światłowodzie IPT Fiber i działalności grupy InPhoTech dowiedzieli się również mieszkańcy dalekiego Wschodu. Zapraszamy na przegląd wybranych aktywności medialnych!

PARTNERZY

Zaczynamy od naszych partnerów, dzięki którym możliwe stało się przeprowadzenie testów światłowodu siedmiordzeniowego.

Wspólny sukces obwieścił na Twitterze rzecznik prasowy Orange Polska, Wojciech Jabczyński zachęcając do zapoznania się z komunikatem wydanym przez biuro prasowe Orange:

Specjalną prezentację wideo, dostępną w serwisie YouTube, przygotowali natomiast nasi partnerzy z firmy Infinera:

MEDIA BIZNESOWE

Nasz komunikat zamieściły uznane portale biznesowe: Forbes i Business Insider. O rekordowej transmisji poinformowały również redakcje Wprost i Ceo.com.pl.

Komunikat został zamieszczony w kategorii Technologie serwisu Wirtualnemedia.pl. Redaktorzy portalu przybliżyli czytelnikom przy okazji dane zaprezentowane przez Orange Polska:

Podsumowując drugi kwartał br. Orange Polska informował, że ze światłowodu korzysta 827 tys. Klientów operatora, a więc o 36 proc. Więcej niż przed rokiem. W zeszłym kwartale ich liczba zwiększyła się o 48 tys. Za sprawą zainteresowania światłowodem wzrosła też łączna liczna klientów szerokopasmowego stacjonarnego Internetu od Orange. Klienci światłowodu stanowią 30 proc. Użytkowników takich usług. Zwiększył się także zasięg sieci światłowodowej – obejmuje już 5,4 mln gospodarstw domowych.

– czytamy w interesującym i obszernym artykule poświęconym przeprowadzonym testom.

SERWISY TELEKOMUNIKACYJNE

Nie zawiodły media branżowe. Informacje o sukcesie polskiego rozwiązania dedykowanego  telekomunikacji nowej generacji zamieściły główne polskie serwisy związane z tą branżą.

 “Orange rozpędził światłowód do 11,2 Tbps” – tak zatytułował informację o testach światłowodu wielordzeniowego rozwijanego przez grupę InPhoTech w Laboratorium Innowacji i Orange przy wykorzystaniu technologii Infinera ICE6 800G serwis gsmonline.pl

Informacje o testach podał także serwis Telepolis.

Przynajmniej polska firma będzie produkować takie światłowody, a to już coś. Kiedyś w Lublinie była firma produkująca światłowody należąca do TP S.A., a po kupieniu TP S.A. przez France Telecom zamknięto polskiego producenta i kupowano światłowody od francuskiego Alcatela. Podobnie było z innymi polskimi producentami sprzętu telekomunikacyjnego i żadnej fabryki już nie ma, tylko Polska stała się rynkiem zbytu

– skomentował informację jeden z czytelników serwisu.

Serwis Telko.in anonsował informację z testów tytułem “Orange osiągnął 11,2 Tb/s w transmisji danych w testach światłowodu 7-rdzeniowego”

Kiedy w abonamencie za 40 zł? – skomentowała informację na profilu serwisu jedna z czytelniczek, czyniąc aluzję do tego, że ceny usług internetowych w Polsce należą do najniższych w Unii Europejskiej.

Orange Polska wraz z Infinera oraz grupą InPhoTech przeprowadził w swoim Laboratorium Innowacji testy innowacyjnych światłowodów wielordzeniowych i technologii Infinera ICE 6 800G. Uzyskana podczas testów przepustowość jest siedmiokrotnie większa niż maksymalna, jaką można dziś osiągnąć korzystając ze standardowego światłowodu

– odnotowuje seriws Telix.pl

Swój komentarz zamieścił również portal społeczności entuzjastów technologii Android.com.pl, oraz inni przedstawiciele mediów związanych z nowymi technologiami oraz telekomunikacją za co dziękujemy!

MEDIA ZAGRANICZNE

Dobre wieści szybko się rozchodzą. Branżowe portale amerykańskie, chińskie i japońskie również poinformowały o wynikach przeprowadzonych wspólnie z Orange Polska i firmą Infinera testach. W przeglądzie dnia wspomnieli o nas redaktorzy portalu Telecomramblings. Komunikat zamieścił również portal Capacitymedia oraz serwis Lightwave.

Płatny dostęp do swojej publikacji oferuje natomiast uznany portal Telecompaper.

Bez problemów można natomiast zapoznać się ze skróconą wersją komunikatu na stronie magazynu Optical Connections. Aby w pełni zaznajomić się z anglojęzycznymi publikacjami, zapraszamy również na strony Convergedigest.com oraz Commsupdate.com.

Polskie sukcesy technologiczne nie przeszły bez echa również w Azji. O testach informują: japoński portal Optcom-Japan.jp oraz ICCSZ, reklamujący się jako największa platforma on-line rozpowszechniająca produkty telekomunikacyjne w Chinach.

Naturalnie wszystkim przedstawicielom mediów dziękujemy za zainteresowanie oraz współpracę i zachęcamy do bycia na bieżąco z naszą działalnością 😊